Úvodní stránka / O nás / Veřejná sbírka

Veřejná sbírka


Uprchlíci? Lidé!

Problémy v životě bohužel přicházejí a tím, že je budeme ignorovat, je nevyřešíme.

Tak je to i s uprchlíky. Všichni a oni nejvíce bychom byli rádi, kdyby jejich země vzkvétaly nebo se v nich aspoň dalo žít. Ale ono ne! Pokud někdo dává během útěkové cesty mnohokrát život svůj a hlavně svých dětí v sázku, asi to nedělá z plezíru.

Ale ať už si kdo z nás o tom myslí cokoli, ten problém tu je a je nutné ho řešit. Jeho největší tíhu nesou státy na hranicích Evropské unie, potom Německo a pár dalších. Češi se jako obvykle stáhli do ulity – když se rozdělují peníze, tlačíme se dopředu, když jde o práci, povinnosti, závazky, společnou obranu – nebo o zapeklitý problém jako tento - nemůžou nás najít.

Pojďme tenhle nepěkný zvyk prolomit! Problém sice také nevyřešíme, ale aspoň zmírníme jeho palčivost.

V Řecku žije ve sběrných táborech v tuto chvíli asi padesát tisíc uprchlíků, z toho více jak polovina žen a dětí. Tábory přeplněné, podmínky hrozné. Navázali jsme kontakt s táborem na ostrově Chios a získali seznam potřebných věcí:

Věkové a velikostní kategorie:

Pánská: S, M, L, XL
Chlapci: 2-5, 6-9, 10-dospívající
Dámské: S, M, L, XL
Dívky: 2-5, 6-9, 10-dospívající
Pokud by se vaše dary mohly být roztříděny podle těchto kategorií, velice by nám to pomohlo urychlit distribuci.
Ponožky a spodní prádlo (nové) - všechny velikosti a pohlaví
Pánské: kalhoty, tepláky, džíny
Chlapci: kalhoty, tepláky, džíny
Ženy: kalhoty, tepláky, džíny, legíny
Dívky: kalhoty, tepláky, džíny, legíny
Ženy / muži / chlapci / dívky: zimní kabáty (ženy dávají přednost kabátům s délkou po kolena) - v zimě je velmi chladno, potřebujeme velmi teplé zimní kabáty
Ženy: svetry s délkou ke kolenům (většina žen, kterým pomáháme, volí svetry s délkou nejméně do poloviny stehen nebo po kolena)
Přikrývky pro dospělé
Spací pytle
Dětské pleny velikosti 4, 5 a 6
Zubní kartáčky (děti i dospělí) - zcela nové
Plenky pro dospělé L a XL
Nepromokavé plachty na opravu stanů
Školní tašky
Hračky pro děti (ne zbraně, čluny nebo cokoli, co by mohlo být nebezpečné / příliš aktivizující pro traumatizované děti, knihy (obrázkové)
Všichni: pyžama
Čisticí prostředky
Hygienické vložky
Dětské kabáty pro všechny věkové kategorie
Sudocrem – antiseptický ochranný krém
Pánské zimní boty velikosti 37 až 46

Chceme shora uvedené získat ve veřejných mikro a mini sbírkách, které budou organizovat sympatizanti myšlenky Uprchlíci? Lidé! ve svém bezprostředním okolí.

Budete to také vy a zorganizujete takovou lokální sbírku? Centrální sklad je v naší firmě a kontakt je Martina Marková (+420 702 293 809, martina.markova@isolit-bravo.cz).

Last but not least - v neposlední řadě - položkou jsou abayas, volné ženské šaty, které se nosí celoročně - v létě jako svrchní, v zimě jako spodní. Naše myšlenka je, že koupíme látku a dohodneme se s dílnami či jednotlivci, pro které není šicí stroj zákeřným nepřítelem, že jich podle svých možností a chuti několik ve své režii ušijí – a jestli je několik jedna nebo třicet, to záleží jedině na nich. No, a mnohokrát několik – to už může být i docela hodně!

Celou nasbíranou pomoc plus abayas případně doplníme dokoupením z vlastních prostředků, naložíme do dvou kamionů naší firmy – a kupředu vpřed, odjezd směr Chios! :-)

Možná nás bude víc, protože, než jsem stihl dopsat, už se nám přihlásil jeden známý podnikatel-filantrop Tomáš Slavata, že pojede s námi s obrovským vlekem. Takže i další účastníky konvoje srdečně vítáme!


Kvido Štěpánek