Úvodní stránka / O nás / Dobré zprávy

Dobré zprávy


30) Humanitární pomoc do uprchlického tábora na ostrov Lesbos

Firma Isolit-Bravo vyslala již 30. kamion s humanitární pomocí lidem v životní nouzi za hranice České republiky.

29) Antidekubitní vzduchová matrace

Povedlo se! Společně jsme vybrali na dvě antidekubitní matrace! Děkujeme všem dárcům a podporovatelům. Velké díky patří také firmě Isolit-Bravo, která přispěla 20 000 rovnou Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

28) Veřejná sbírka: Uprchlíci? Lidé!

Problémy v životě bohužel přicházejí a tím, že je budeme ignorovat, je nevyřešíme.

Tak je to i s uprchlíky. Všichni a oni nejvíce bychom byli rádi, kdyby jejich země vzkvétaly nebo se v nich aspoň dalo žít. Ale ono ne! Pokud někdo dává během útěkové cesty mnohokrát život svůj a hlavně svých dětí v sázku, asi to nedělá z plezíru.

27) Očima Kvido Štěpánka, který vidí dál, než jen na hranice

Majitel firmy Isolit-Bravo Kvido Štěpánek daroval 1.000.000 korun na pomoc rodinám v uprchlických táborech, prostřednictvím organizace Člověk v tísni.
Když byl koronavir v Číně, bylo to od nás daleko? Bylo to totiž za humny. Stejně tak, jako uprchlické tábory, které jsou opomíjené a pokud to nezačneme společně řešit, tak nás to doběhne se všemi důsledky.
Pomáhejme tam, kde je třeba a hlavně včas.

26) Češi pomáhají v IB

Na snímku občanská iniciativa Češi pomáhají v IB v sobotu 15. února v IB.

Tato občanská iniciativa nemá žádný rozpočet a všichni členové pro ni pracují v době svého volna a za své.

Tématem schůzky byla pomoc IB při převzetí syrských sirotků do ČR.

25) Poděkování za finanční dar

Dobrý den, pane Štěpánku,

velice si vážím a mockrát děkují za finanční dar pro mého syna Františka.

Jsem rád,že jste nám pomohl řešit naší finanční situaci. František navštěvuje rehabilitace, které bohužel nejsou placeny pojišťovnou. Díky Vám může rehabilitovat zase o několik hodin navíc.

Ještě jednou moc děkují.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
Milan a František Maschke

24) Podnikání s vizí

Isolit-Bravo je strojírenský podnik v Jablonném nad Orlicí ve východních Čechách. Jeho majitel Kvido Štěpánek v sobě kombinuje vlastnosti podnikatele, vizionáře a filantropa. Firma, která je se svými necelými 500 zaměstnanci největším zaměstnavatelem v regionu, vyrábí součástky pro automobilový průmysl, kuchyňské přístroje – a posledních devět let také jeden speciální produkt: Motúčko.

Více v článku na CSAS.cz

23) Uctění památky

Zdravím,

ve stejný den jako dnes léta 1866 napadli Jablonští zásobovací kolonu asi 200 vozů pruské armády, která v té době po nešťastné bitvě u Sadové 3. července okupovala Čechy.

V boji padlo několik Jabloňáků včetně jedné ženy, Františky Skalické.

Položím dnes ve čtyři hodiny kytici k jejich pomníku u státní silnice č. 11.

Pokud chce jít někdo podobně smýšlející se mnou, jste vítáni.

S přátelksým pozdravem,
Kvido Štěpánek

22) Pomoc z Krnovska přispívá k budování nové Ukrajiny

Krnované už řadu let pomáhají civilnímu obyvatelstvu na východě Ukrajiny. Kamiony s humanitární pomocí do oblastí Slavjanska a Doněcka doprovází cestovatel Ivo Dokoupil

Více v článku na Deník.cz

21) Exkurze z Klubu seniorů Brandýs nad Orlicí

Vážený pane řediteli,

dovolte, abych Vám jménem všech účastníků včerejšího výletu vyjádřila upřímné poděkování. Z exkurze ve Vaší firmě jsme odcházeli s krásnými zážitky.

Děkujeme Vám, že jste nám umožnil firmu navštívit a poděkování patří i panu Žemličkovi, který se nám věnoval. Provedl nás provozy (čistotu moc obdivovali ti, kteří pracovali v brandýské Karose), všechno nám vysvětlil, zodpověděl dotazy, zkrátka byl skvělý!

20) Mise splněna!

Milí přátelé,

úkol splněn:

Dva kamiony humanitární pomoci plus peníze na mouku předány ve východoukrajinském městě Pokrovsk potřebným. Kamiony se v pořádku vrátily domů včera večer. Viz. text a odkazy níže.

18) Rozhovor na Seznam.cz

Dobrý den pane Štěpánku,

viděla a četla jsem váš rozhovor a článek na Seznam.cz. Díky Vám jsem měla ten den o mnoho hezčí,protože lidé s laskavým srdcem,skromní a pracovití jako Vy, to umí!!!

Děkuji a přeji Vám radostné dny.
Petra Vondroušová

17) Poděkování (nejen) za tibetskou vlajku

Dobrý den, pane Štěpánku,

rádi bychom touto cestou reagovali na článek, který nedávno vyšel na Seznam.cz

Opravdu se nám zalíbilo, jak pomáháte druhým (a že toho je!), a ještě víc nás potěšilo, že nad Vaší firmou pravidelně vlaje tibetská vlajka – a to i za cenu ztráty některých obchodních zakázek. Moc si toho vážíme. Častěji se setkáváme spíš s opačným postojem, a to i v rámci kampaně Vlajka pro Tibet, kterou v ČR koordinujeme.

16) Poděkování za solidaritu

Dobrý den, pane Štěpánku,

my se neznáme, ale i přes to bych Vám chtěla poděkovat za Vaše aktivity, které napříč republikou i za jejími hranicemi vyvíjíte :-)

Shodou okolností mě na internetu přitáhl článek o vyvěšení Tibetské vlajky a tak jsem se o Vás i aktivitách dozvěděla.

Ten den jsem se stala patronkou Malého Tibetu v organizaci Brontosauři v Himálajích a téma Tibetu mě přitáhl k onu článku.

15) Reakce na Seznam Zprávy

Vážený pane inženýre,

na Seznamu Zprávy jsem viděl Váš rozhovor s redaktorkou zpráv a Váš rozhovor mne velmi příjemně překvapil. Sdílím s Vámi naprosto stejně Vaše názory a postoje. Nechci se vzletně vyjadřovat, ale jsem na Vás hrdý a jsem rád, že jsem Vás poznal a mohl s Vámi spolupracovat. Dnes bohužel většina mlčí, ale je důležité se ozývat. Nedávno někdo na svém blogu napsal, už nevím, kdo to byl: „Když si přišli pro žida, mlčel jsem, když mlátili cikána, mlčel jsem, když si přišli pro souseda, mlčel jsem, když si přišli pro mne, všichni mlčeli“.

14) Poděkování za solidaritu Ukrajině, Tibetu

Dobrý den, chci Vám vyjádřit úctu za otevřenou podporu Ukrajině, Tibetu... Mám respekt k lidem, kteří projeví svůj názor, který je v rozporu s jejich prospěchem, ale cítí že jdou správným směrem. Přesto, že tento směr slibuje problémy. Píši Vám proto, že Vám nepochybně přijdou i opačné názory - často vulgární a anonymní, aby jste věděl, že je dost i těch kladných. Ty člověk vysloví měně často - a to je chyba. Já sám píši takovýto mejl poprvé. Hezký den, Jiří Janák, Frýdek-Místek

13) Rehabilitační pobyt pro Magdalénku

Přispěli jsme 20.000,- Kč na rehabilitační pobyt pro Magdalénku.

12) Extractor pro nemocnici Motol - zpráva od pana Štěpánka

Zdravím,
od svého nejlepšího kamaráda, jednoho z nejlepších českých ortopedů, MUDr. Honzy Hofty jsem obdržel sms:
"Tak dnes extrakce a uspech"
a přiložené snímky, do kterých jsem červeně (zlomený dřík kloubní náhrady) a zeleně (náš Extractor) označil, oč se jedná:
Společně s Honzou a Filipem Chalupníkem jsme vymysleli a naše firma za nemalé náklady, pro nemocnici Motol ale zadarmo, vyrobila několik Extractorů (Vytahovačů) poškozených kloubních náhrad. Stává se, že umělá kyčel únavou po létech praskne a je nutné ...

11) Nový vysokozdvižný vozík Still RX 20-18

Neustále modernizujeme naše stroje a zařízení. 28.11. jsme převzali již 12. vysokozdvižný vozík.

10) Motúčko pro organizaci Život bez bariér

Vážený pane řediteli,
jménem celé naší organizace Život bez bariér, z.ú. bych Vám chtěla poděkovat za dar Motúčko, které bude pro naši organizaci velkým přínosem. Již jej naplno využíváme v rámci úklidu našeho areálu.

S pozdravem
Jitka Fučíková, ředitelka

9) Oprava Mateřské Školy

Dobrý den, pane řediteli.
Velice Vám děkuji za celý kolektiv zaměstnanců MŠ, ale i za děti, které se po prázdninách vrátily do opravené školky, za vstřícnost a finanční pomoc při opravách školky, která si už vzhledem k svému věku o opravy sama říká.Dovoluji si poslat malý článek a dvě ilustrační fotografie do vašeho Občasníku. Přeji klidné podzimní dny.

S pozdravem.
Křičenská Pavla

8) Pochvala cateringu

Vážená paní, vážený pane,
v únoru/březnu tohoto roku jsme objednávali 14 dní obědy z Vaší firemní kuchyně pro skupinku asi 10 meditujících na chatu Malák. A protože jsem byli velmi spokojeni, zopakovali jsme tento model i během posledních meditací teď v září/říjnu.
Jídlo bylo výborné a vyvážené. A přestože se během tohoto typu praxe nevečeří, poskytlo všem dostatečný přísun energie, aby vydrželi až do snídaně. Dovoz na čas, kdokoliv přijel, byl v dobré náladě, výborná komunikace s panem Benešem a jeho nadstandardní vstřícnost k našim požadavkům... Celý Váš team nám poskytl skvělý servis, což nám umožnilo hladký průběh akce. S jídlem byli spokojení i oba učitelé, kteří tu byli, což je pro nás ...

7) Oblastní charita Ústí nad Orlicí

Vážený pane Bodláku, přijměte upřímné poděkování za Váš velkorysý dar pro paní Myšákovou a zejména za Vaši všímavost a ochotu pomáhat. Velmi si vážíme lidí, kteří vedle svých starostí ještě dokážou myslet na druhé - na ty blízké i vzdálené.
Děkujeme za Vaši důvěru a vstřícnost a přejeme, ať se Vám v životě dobrě daří.

Se srdečným pozdravem
Ing. Marie Malá
ředitelka

6) Modrý příměstský tábor pro děti s poruchou autistického spektra

Vážený pane řediteli,
děkujeme Vaší firmě za finační podporu při realizaci Modrého tábora pro děti s autismem. Tábor se uskutečnil v Lanškrouně ve dnech 23.-27.7.2018. Níže zasíláme fotky z tábora a pro informaci připojujeme také rozpočet celého projektu.

5) Paní Šteflová s dcerou Kristýnou

Dobrý den,
dovolte mi abych touto cestou ze srdce poděkovala panu Ing. Kvidu Štepánkovi, řediteli firmy Isolit-Bravo Jablonné nad Orlicí, za finanční dar pro tělesně postiženou dceru Kristýnku. Dcera studuje na střední škole pro tělesně postižené v Brně obor Obchodní akademie a příspěvek použije na pořízení učebních pomůcek a na osobní asistentku z Ligy vozíčkářů, též na náklady spojené s ubytováním v Centrum Kociánka. Je to veliká pomoc pro naší celou rodinu a ještě jednou moc děkujeme.
Kristýnka a maminka Šteflová

4) Firma roku: Obrovský zájem je ve Skandinávii

Firma z Jablonného nad Orlicí má široké spektrum podnikatelského zájmu, od elektrospotřebičů, přes automobilový průmysl až po Motúčko. Jednotícím prvkem společnosti je majitel Kvido Štěpánek - i o něm jsme si povídali s personalistou Miloslavem Žemličkou.
Podnikatelská činnost společnosti Isolit-Bravo je pestrá. Čemu všemu se věnuje?
Naše firma je výrobce plastikářských dílů do automobilů, znamená to, že máme nástrojárnu, která vyrábí formy. Formy se buď prodávají, nebo jdou dál do lisovny plastů. Lisovna se zabývá plastikařinou, vyrábíme pro automobilový průmysl různé dílce. Dále máme montážní linku, kde se vyrábějí elektrospotřebiče Bravo. Další součástí je výroba Motúčka, což je motorové kolečko, ...

3) Zahájení školního roku v našem učilišti

V pondělí 17. září jsme zahájili školní rok 2018/19 zahájením praktického učiliště pro SOU Lanškroun. Jedenáct druháků nástrojařů se tak začalo prakticky vzdělávat přímo v nástrojárně naší továrny Isolit-Bravo, kde se budou setkávat s opravdickými zakázkami a formami, které se vyrábějí přímo pro zákazníky. Nástrojaři se tak budou přímo podílet na výrobě a budou získávat zkušenosti daleko rychleji, než při běžné praxi na učilišti. Vzhledem k tomu, že se budou podílet na produktivní činnosti, dostane se jim motivace v podobě finančního ohodnocení. Další obrovskou výhodou je, že budou blíže a v některých případech i reálnou účastí práce na nejmodernějších dostupných technologiích. Věříme, že se nám společně podaří v této nové ...

2) Firma roku 2018 a Odpovědná firma roku 2018

Vítézové z Pardubicka
 Cenu v regionálním kole Firmy roku převzal personalní ředitel firmy Isolit-Bravo Miloslav Žemlička (vlevo), živnostníkem kraje se stal Josef Fidler.

 V kategorii Vodafone Firma roku bodoval výrobce elektroniky a plastových výlisků pro automobilový průmysl Isolit-Bravo. Podnik z Jablonného nad Orlicí má nástrojárnu, lisovnu nebo montáž. Firma také vymyslela motorové kolečko ,,Motúčko“, neboli kolečko s motorkem - díky elektrickému pohonu usnadňuje práci například na zahradě. Pro podnik jde už ...

1) Paní Lehnerová se synkem Františkem

Dobrý den, p. řediteli Štěpánku.
 Posíláme srdečný pozdrav Vám i spolupracovníkům ve Vaší firmě. Chtěla bych Vás informovat, že jsme dodrželi podmínky darovací smlouvy na poskytnutý dar. Během června-července absolvoval můj synek František rehabilitační pobyt v lázních Klimkovice, kde podstoupil speciální program Klim-Therapy (na jehož financování jsme použili finanční prostředky z Vašeho daru). Všechno proběhlo v pořádku jak mělo být - i cesta, i samotný pobyt a cvičení všeho druhu. Posílám pár foto z pobytu. Františkovi terapie hodně prospívá, jde to sice velmi pomalu a chce to hodně trpělivosti a péče, ale opět se celkově zlepšil, takže to má stále svoji důležitost a význam. ...