Úvodní stránka / Dobročinnost / Naše dobročinnost

Naše dobročinnost


Poděkování:
Naše firma Isolit-Bravo se aktivně zapojuje do dobročinnosti a pomoci potřebným. Od začátku působení firma poskytla na dobročinnost částku v celkové hodnotě kolem 110 000 000 Kč.

Naše pomoc je rozdělena do dvou hlavních směrů:

Prvním je pomoc potřebným v tady v Česku. S pomocí jsme se zaměřili na konkrétní rodiny, které mají ve svém středu hendikepovaného člena rodiny a potřebují naši pomoc. V roce 2023 to bylo celkem 4 126 000 Kč a pomohli jsme 141 rodinám, které finanční prostředky použili na nákup zdravotních a kompenzačním pomůcek, na rehabilitační programy nebo osobní asistenci.

Nezapomínáme ani na neziskové organizace jako je: UNICEF, SOS Dětské vesničky, Lékaři bez hranic, Domov OLGA, Mobilní hospic Strom života, Diakonie Rolnička atd. kam jsme v roce 2023 poslali částku 1 800 000 Kč.

Další dobrou tradicí se stala organizace firemních sbírek mezi našimi zaměstnanci. První sbírka se uskutečnila v roce 2013 pro nemocnou holčičku Barunku ze Žamberka. Pořádání sbírek se stalo již tradicí a tak se nám daří organizovat alespoň jednu sbírku ročně.

Od roku 2019 jsme se zapojili do projektu Andělský strom, který organizuje Mezinárodní vězeňské společenství, jehož cílem je dát pod stromeček dárek dětem, jejichž rodiče jsou ve vězení.

Druhým směrem je naše pomoc do zahraničí.

S vypravováním konvojů s humanitární pomocí jsme začali v roce 2015 a to do oblastí ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny, který zasáhl obyvatelstvo a dramaticky zhoršil jejich životní situaci. Tisíce lidí přišly tehdy o střechu nad hlavou, neměli vodu, elektřinu a žili v nepředstavitelných podmínkách, takže se stali závislí na pomoci ostatních. Hned, jakmile jsme se ze z médii dozvěděli o této žalostné situaci, ihned jsme zareagovali a začali jsme vypravovat humanitární pomoc do těchto oblastí. Od začátku invaze se nám podařilo dostat na Ukrajinu 24 kamiónů materiální pomoci. Celkem jsme tedy na Ukrajinu vypravili 50 kamionů.